Sodom_Valley_logo(final)-01.png

קליטה במושבי כיכר סדום:

נאות הכיכר, עין תמר

מי אנחנו?

ברוכים הבאים למושבים נאות הכיכר ועין תמר

מושבי כיכר סדום, נאות הכיכר ועין תמר שוכנים בצפון הערבה ומדרום לים המלח, בתחומי המועצה האזורית תמר.

המושבים שייכים לתנועת ההתיישבות האיחוד החקלאי ופועלת בהם תנועת הנוער של האיחוד.

מושב נאות הכיכר הוקם בשנת 1969 ובימים אלו חבריו חוגגים 50 שנים להתיישבות בכיכר. במושב 81 משפחות חברות אגודה חקלאית ועוד מספר משפחות השוכרות בתים ביישוב. 

מושב עין תמר הוקם בשנת 1982 וחברות בו 45 משפחות באגודה החקלאית.

פרנסתנו המסורתית היא בחקלאות, אנו מגדלים עגבניות, פלפלים, בזיליקום, חצילים, קישואים, מלונים, אבטיחים ותמרים. עם כניסת ענף הקאנביס החלו חקלאי המושב לפתח גידול זה ובימים אלו מוקמת חממת גידול קאנביס על ידי חברת התרופות ותוספי המזון בתחום קאנביט.

בעשרים השנים האחרונות פיתחנו את ענף התיירות הכפרית המדברית הענף מהווה מקור פרנסה משמעותי וכיום חברים רבים מתפרנסים מאירוח תיירים מהארץ ומחוצה לה בחאנים, צימרים, הסעדה והדרכה.

קידום תחום הטכנולוגיה והאינטרנט איפשר לבני המושב לחזור ולפתח פרנסה בתחום ההייטק וכיום 4 משפחות עוסקות בתחומים אלו ממשרדיהם במושבים.

 

מעט על אזורנו

חודשי הקיץ שלנו חמים עם 40 מעלות אבל לצד בריכה מושבית מגניבה ומסעדה מצוינת עם אוכל טעים ובירות קרות וחברה טובה אנחנו נהנים מאוד.

 אמנם יש לנו 3-4 חודשי קיץ קשים אך בשאר חודשי השנה אנו נהנים ממזג האוויר הכי טוב בארץ, בהתחייבות! עם זריחות ושקיעות מופלאות. הטבע הייחודי שלנו אל מול הרי אדום, הרי הנגב וים המלח מביא איתו המון רוגע ושקט בטיולים בגבעות החוואר שממש צמודים למושבים. זה לגמרי גן השעשועים הכי טוב לילדים ואם להגיד את האמת גם למבוגרים. מלחת סדום מספקת הצצה לפעילות של חיות בר וכמובן מעיינות לרחצה ובהם עין פלוטית המכונה גם מעיין האהבה.

 

קהילה ותרבות

חיי קהילה תרבותיים – במושב יש וועדות שונות שמקדמות את הצרכים שלנו כקהילה הוועדות מתעסקות בחינוך, תרבות, נוער ועוד ויש אפשרות להיכנס לוועדות ולהשפיע על ההחלטות.
 

מה אנחנו מחפשים

אנשים שאוהבים שקט מדברי, אנשים שרוצים שהילדים שלהם ישחקו יותר בחוץ, יחד עם כל הגילאים ויגדלו כמו משפחה אחת גדולה. 

מחפשים אנשים שחיי קהילה מעניינים אותם ובאים להיות חלק ממשפחת נאות הכיכר/עין תמר. 

מחפשים אנשים שלא מפחדים מתנאי מזג אוויר קשים – כמו חודשי הקיץ וסופות האבק שלפעמים פוקדות עלינו. השיטפונות מדהימים ומרהיבים ומגיעים אלינו לפחות 3-4 פעמים בשנה – שזה בכלל יום חג בכיכר סדום.

אנחנו מחפשים אנשים שחיים את השטח. המושב הינו צומת של הרבה נחלים שמיועדים לרכב 4 * 4, מסלולים מטריפים ואתגריים שעושים טוב על הנשמה. תענוג לצאת לסיבוב בשבת בבוקר ולנשום את הטבע שלנו.

תמונה ילדים בשיטפונות / תמונה ילדים בבן ערביים

 

חינוך 

יש לנו גני ילדים מעולים, הגננות הן חלק מהקהילה ולכן אנחנו ההורים יכולים להיות רגועים. החינוך מאוד מושקע והכיתות לא גדולות מידי ולכן יש התייחסות אישית לכל ילד.

תינוקיה ופעוטון עד גיל 3 ממוקמים במושב עין תמר (המושב הסמוך – נסיעה של 2 דקות) וגני טרום חובה וחובה ממוקמים בנאות הכיכר.

ביה"ס יסודי אזורי "תמר" – ממוקם בנווה זוהר, הוא נמנה כאחד מבתי הספר היפים והטכנולוגיים ביותר בארץ בשילוב עם מגוון תכניות העשרה בתחומי המוזיקה, אומנות והספורט.

ביה"ס תיכון שש שנתי עין גדי – ממוקם בקיבוץ עין גדי, בית-הספר מציע לתלמידיו חינוך איכותי עם יחס אישי ואווירה תומכת, תוכניות מגוונות לתעודת בגרות מלאה, פעילות חברתית עשירה – וכל זאת באחד מנופי הטבע הייחודיים והיפים בעולם. 

חינוך בלתי פורמאלי -  תנועת נוער "האיחוד החקלאי" בליווי רכז נוער וקומונת כיכר סדום. הנוער מעורב בכל הפעילויות במושב, בתחומי החינוך, התרבות ועוד.

תמונה של הילדים בתנועת נוער – חולצות תנועה

 

תעסוקה 

יש עבודה בשפע באזור ים המלח והסביבה (מלונות ים המלח 20 דקות נסיעה). מפעלי ים המלח, קמ"ג ומישור רותם שמחפשים עובדים בכל דרגות ההכשרה.

מכון מחקר ים המלח במצדה ומכון מחקר בחצבה שמחפשים חוקרים ועוזרי מחקר. מערכות החינוך (גננות, סייעות, מורות ועוד) ותפקידים שונים במועצה אזורית תמר. וכמובן אצלנו יש הרבה מקום ליזמות - חקלאות ותיירות ועבודה מהבית בעידן הדיגיטל של היום.

מה אנחנו מציעים?

בית פרטי חדש מקבלן להשכרה ארוכת טווח. גודל הבית הינו 105 מר בנוי ו- 300  מטר חצר. מחלון הבית רואים את הנוף המדהים של הרי אדום ולשקט והרוגע מסביב מתרגלים מאוד מהר.

המושב בתהליך הרחבה וצמיחה קהילתית, בסיום התהליך תינתן אפשרות לקנות שטח ולבנות את ביתך.

ישנן אופציות נוספות לקניית משק – פרטים יינתנו למתעניינים.

במושב יש מתקנים נוספים: מכולת, בריכת שחייה, מגרשי טניס כדורסל וכדורגל. 

 

בריאות

מוזמנים להגיע אלינו לקפה או תה צמחים, נשמח לעשות לכם סיור תוך כדי היכרות עם הקהילה והחיים אצלנו